Wirtualne miejsce rejestracji firmy - czy zalicza się go do kosztów firmowych?

• Data: 2023-04-06 • Autor: Artykuł Partnera

Miejsca na rejestracje firmy mogą być różnorodne i zależeć od możliwości właściciela. Jedną z korzystnych i ciekawych opcji są biura wirtualne, które zapewniają nie tylko adres na prowadzenie działalności, ale również ograniczają koszty związane z wynajmem lokalu. Przede wszystkim warto je rozważyć w przypadku osób mających pracę zdalną, bez potrzeby spotykania się z innymi osobami.

Wirtualne miejsce rejestracji firmy - czy zalicza się go do kosztów firmowych?

Na czym polega usługa wirtualnego biura?

Usługa wirtualnego biura to możliwość skorzystania z miejsca do rejestracji firmy w wybranym, prestiżowym miejscu. Najczęściej jest to adres online wraz z dodatkowymi świadczeniami związanymi z jego obsługą. Pozwala ono na ograniczenie kosztów i jest alternatywą dla fizycznego lokalu. Opcja taka często bywa również wykorzystywana przez firmy zagraniczne oraz osoby bez potrzeby przyjmowania klientów osobiście.

Kto może skorzystać z usług wirtualnego biura i co ono dodatkowo oferuje?

Wirtualne biura to usługi, które najczęściej są skierowane do osób pracujących zdalnie. Są to m.in. copywriterzy, architekci, tłumacze, ankieterzy, prawnicy, marketingowcy czy też korepetytorzy. Mogą z niego skorzystać zarówno firmy jednoosobowe, jak i spółki, a także agencje. Adres rejestracji firmy, jakim jest biuro, ma dodatkowe opcje dla klientów w zależności od ich potrzeb. Należą do nich przede wszystkim usługi księgowe (bardzo ważne przy kontroli skarbowej), administracyjne, skanowanie listów lub odbieranie paczek.

Jakie koszty ponosi się w przypadku usług wirtualnego biura i czy można je wrzucić do rozliczenia firmowego?

Rozliczanie się z kosztów firmowych pociąga za sobą pytanie, czy usługi wirtualnego biura można do nich zaliczyć. Według Sądu Administracyjnego i jego orzeczenia zarówno usługi takie są całkowicie legalne, jak i ich zaliczanie do wydatków związanych z działalnością. Wysokość należności jest zróżnicowana i możliwa do wyboru przez zainteresowanego. Są opcje najdroższe i krótkie (3 miesięczne zaczynające się od 221 złotych), jak i najtańsze, jednak z dłuższym czasem obowiązywania umowy (36 miesięcy - 848,70 złotych).


Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

porady prawne online ePorady24.pl

prawo spadkowe

odpowiedziprawne.pl

Zadaj pytanie » Szukamy prawnika »