Akumulatorowe odkurzacze, które sprawdzą się na budowie

• Data: 2024-06-28 • Autor: Artykuł Partnera

Praca na budowie skończona i wszyscy chcecie iść do domu? Rozglądasz się i wszędzie widzisz kurz, osiadający pył, odłamki betonu i resztki materiałów budowlanych? Z pewnością nie raz spotkałeś się z taką sytuacją. Utrzymanie czystości w miejscu pracy jest niezwykle ważne, niezależnie od tego, czy prowadzisz zakład stolarski, czy świadczysz usługi remontowo-budowlane. W tym celu warto sięgnąć po odkurzacze budowlane. Jak je wybierać i czym kierować się przy zakupie?

Akumulatorowe odkurzacze, które sprawdzą się na budowie

Gdzie wykorzystać odkurzacze akumulatorowe?

Dobry odkurzacz przemysłowy zasilany akumulatorowo sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prace remontowe powodują znaczne zabrudzenia - w domu, na budowie, w warsztacie. Brak przewodu powoduje, że możesz się z nim łatwo przemieszczać po dużej przestrzeni, więc szybko usuniesz piasek, pył, gruz i inne odpady, których pozbycie się ręcznie byłoby uciążliwe.

Odkurzacze budowlane akumulatorowe są przeznaczone do pracy na dużych obszarach. Szybko usuną zanieczyszczenia, co nie tylko przełoży się na sprawne uprzątnięcie miejsca pracy, ale zwiększy też bezpieczeństwo pracowników, minimalizując ryzyko wypadku.

Jak wybierać akumulatorowe odkurzacze budowlane?

W sklepach z elektronarzędziami i sprzętem budowlanym w kategorii odkurzacze znajdziesz różne produkty. Jak wybierać dobre odkurzacze budowlane?

  • zasilanie - na dużych obszarach najlepiej sprawdzają się urządzenia wyposażone w akumulator. Firma DeWALT montuje w swoich sprzętach specjalne ogniwa XR (ang. Extreme Runtime), które maksymalnie wydłużają czas pracy);
  • rodzaj silnika - wybieraj sprzęt z silnikiem bezszczotkowym - jest on mniej podatny na awarie i pracuje efektywniej niż klasyczny silnik szczotkowy;
  • moc ssania - odkurzacze akumulatorowe moc ssania mają mniejszą niż sieciowe, ale nadal spokojnie “wyciągają” 1800-2000 watów w przypadku sprzętu wysokiej klasy. Tyle mocy w zupełności wystarczy, aby zostawić za sobą porządek;
  • możliwość czyszczenia na mokro - niektóre modele mają opcję czyszczenia zabrudzeń suchych i mokrych. Są bardziej uniwersalne, choć często nieco droższe niż sprzęt przeznaczony wyłącznie do czyszczenia na sucho;
  • funkcja otrząsania filtra - odkurzacz przemysłowy może automatycznie “otrzepywać” filtr z zabrudzeń co kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu łatwiej utrzymać czystość w otoczeniu, ponieważ ssanie przebiega sprawniej, a filtr nie zapycha się tak szybko;
  • pojemność worka - pomimo niewielkich wymiarów odkurzacze budowlane potrafią pomieścić sporo odpadów. W przypadku modeli DeWALT może to być np. 11 litrów suchego materiału lub 7,5 materiału wilgotnego.

Na jakie funkcje dodatkowe warto jeszcze spojrzeć? Wybierając odkurzacz do sprzątania w miejscu pracy, zwróć też uwagę na dodatkowe możliwości sprzętu. Blokowany przełącznik zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem lub wyłączeniem urządzenia. Z kolei wbudowana dioda doświetla czyszczone miejsce. To szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy sprzątasz ciemne zakamarki. Choć nie są to typowe “must-have’y”, z pewnością sprawią, że korzystanie z urządzenia będzie przyjemniejsze.

Dlaczego warto wybierać odkurzacze przemysłowe DeWALT?

Odkurzacz bezprzewodowy DeWALT to nie tylko wysoka jakość wykonania i trwałość poszczególnych elementów, ale przede wszystkim wysoka wydajność. Są one zaprojektowane tak, aby zbierać zanieczyszczenia już od średnicy 0,3 mikrona dzięki wbudowanemu filtrowi HEPA.

Duża moc ssąca powoduje, że poradzą sobie nawet z ciężkimi odpadami budowlanymi, jak gruz, piasek czy pył ceglany i betonowy, a także trociny i wióry. Jeśli zależy Ci na maksymalnej elastyczności pracy, wybierz model, który potrafi usunąć nawet rozlaną ciecz.

Najlepsze odkurzacze przemysłowe - gdzie je kupić?

Odkurzacz akumulatorowy to niezbędny element wyposażenia odpowiedzialnej ekipy budowlanej, która pozostawia po sobie ład i porządek. Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu w dobrej cenie, sprawdź ofertę sklepu Narzedziownia.shop. Znajdziesz tam zarówno wysokiej klasy odkurzacz Makita, jak i DeWALT. Skorzystaj z intuicyjnego systemu wyszukiwania produktów. Postaw na atrakcyjne ceny i szeroki wybór sprzętu renomowanych firm.


Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

porady prawne online ePorady24.pl

prawo spadkowe

odpowiedziprawne.pl

Zadaj pytanie » Szukamy prawnika »